Facebook0
YouTube
Instagram
WhatsApp

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

Bieżnia drewniana vs. bieżnia plastikowa

Bieżnie dla kotów zyskały popularność jako świetne urządzenie do ćwiczeń dla naszych domowych kotów. Oferują zabawę oraz pozwala im na aktywność w domowym zaciszu. Nie są one jednak wykonane w jednakowy sposób.

W tym artykule chcemy zebrać kilka najbardziej istotnych różnić między bieżniami wykonanymi z drewna a tymi z plastiku.

Recenzje

Recenzje tych plastikowych, które można na różnych platformach sprzedażowych często podkreślają te same problemy związane z wykonaniem i ich jakością. Kupujący narzekają, że produkt jest głośny, co może zniechęcać kota do korzystania. Proces składania jest żmudny ze względu na dużą ilość elementów, które są łatwe do uszkodzenia.

W wiadomościach prywatnych często czytamy, że wcześniej zakupiona bieżnia plastikowa połamała się po krótkim czasie jej użytkowania.

Jakość wykonania

Z drugiej strony, nasze bieżnie drewniane reprezentują dużo wyższą klasę wykonania. Bieżnie tworzymy z najwyższą starannością, zwracamy uwagę na każdy detal. Naszym celem jest dostarczenie produktu z najwyższej półki, tak, aby koty chętnie z niego korzystały.

W recenzjach pojawiają się uwagi dotyczące wyglądu bieżni plastikowych, wyróżniają się na tle pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Dopasowanie do wnętrza

Przy zakupie naszej bieżni można wybrać zarówno kolor drewna, jak i wykładziny. Dzięki czemu można dopasować jej wygląd do swojego wnętrza, przez co może stanowić dopełnienie całości. W sieci można znaleźć inne bieżnie wykonane z drewna jednak wszystkie moją widoczne elementy mocujące (śruby, wkręty).

Podczas korzystania z bieżni ważne jest bezpieczeństwo pupila, w plastikowych bieżniach elementy mogą się ślizgać podczas ruchu koła, co stwarza potencjalne ryzyko dla kota. Chybotliwość i niestabilność może zniechęcić zwierzaka do korzystania z bieżni.

Stabilność i bezpieczeństwo

Bieżnia drewniana jest dużo stabilniejsza i bezpieczniejsza w użytkowaniu. Podczas korzystania ruch jest płynny i pozbawiony oporów, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości kółek.

Podsumowując różnice między bieżniami drewnianymi a plastikowymi są znaczne. Ceny produktów wykonanych z plastiku nie zawsze okazują się adekwatne do jakości, nierzadko są porównywalne do ceny drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop