Facebook0
YouTube
Instagram
WhatsApp

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

Czy bieżnia dla kota przyniesie korzyści mojemu kotu?

Aby uniknąć otyłości i depresji, koty potrzebują 15 minut ćwiczeń dziennie. Bieżnia to zabawny i bezpieczny sposób, aby Twój pupil mógł zażyć odpowiedniej dawki ruchu. Koty są zawsze znajdują najlepsze nasłonecznione miejsce do drzemki, ogrzewają stopy w nocy i mają niesamowity wyczucie czasu, gdy patrzą na ciebie z ironią. Z upływem czasu koty (szczególnie te niewychodzące) ruszają się coraz mniej, ale wszystkie czworonogi potrzebują ruchu niezależnie od wieku.

Dlaczego ruch jest ważny?

Bez codziennych ćwiczeń koty są nie tylko narażone na otyłość i problemy zdrowotne, takie jak choroby serca i zaniki mięśni, ale także zwiększa się ryzyko rozwoju depresji i innych problemów psychologicznych.

Co jest uważane za ćwiczenie dla kotów?

Za ćwiczenia są uważane za wszystko, co powoduje, że koty poruszają się poza normalnym rytmem zajęć. Przejście z łóżka na kanapę do kuchni i z powrotem na kanapę nie jest uważane za ćwiczenie. Rodzaj aktywności wymagający ćwiczeń zwiększa tętno kota. Zatem kiedy bawisz się z kotem jego zabawkami, a on biega, skacze i biega, oznacza to, że jest aktywny.

Chociaż 15 minut dziennie w teorii nie brzmi dużo, nadążanie za potrzebami kota w zakresie sprawności fizycznej może być trudne, jeśli jesteś osobą, która dużo pracuje i podróżuje. Oznacza to, że koty potrzebują sposobu na samodzielne ćwiczenia, gdy ich rodzice nie mogą być przy nich, aby się bawić i poruszać.

Czy słyszeliście o bieżniach dla kotów?

Tutaj właśnie pojawia się bieżnia dla kota. Kołowrotek dla kota to bezpieczny sprzęt, stworzony z myślą o naszych podopiecznych. Pomaga zmobilizować Twojego kociaka do ruchu.

Jak to działa?

Aby skorzystać z bieżni, kot po prostu wchodzi na koło i zaczyna chodzić. Wielu właścicieli wykorzystuje zabawki lub smakołyki jako motywatory, aby na początku zapewnić zwierzakom komfort korzystania. Gdy Twój kot przyspiesza, koło obraca się szybciej, co zmusza kota do przyspieszenia. Koty będą korzystały z koła wielokrotnie w ciągu dnia i często zsumowany czas będzie dłuższy niż wymagane 15 minut aktywności, których jest potrzebne, aby utrzymać dobre zdrowie fizyczne i psychiczne kociaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop