Facebook0
YouTube
Instagram
WhatsApp

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop

Czy bieżnia dla kotów jest bezpieczna?

Opracowaliśmy przewodnik, który zapewni Twojemu kotu bezpieczeństwo podczas korzystania z bieżni. Postępuj zgodnie z punktami 🙂

1. Upewnij się, że bieżna ma odpowiedni rozmiar.

Nigdy nie kupuj bieżni, której średnica wewnętrzna jest mniejsza niż 100 cm. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ uciska kręgosłup kota i znacznie zwiększa ryzyko obrażeń. Zawsze kupuj kołowrotek, który jest dopasowany rasy i długości Twojego pupila.

Kota należy zmierzyć od łopatek do miejsca, gdzie zaczyna się ogon. Nie uwzględnia się głowy ani ogona.
W zależności od tego wymiaru dobiera się średnicę wewnętrzną koła:

Długość kotaŚrednica wewnętrzna koła
do 55 cm100 cm (bieżna 120 cm)
55 – 65 cm110 cm (bieżnia 130 cm)
powyżej 65 cm120 cm (bieżnia 140 cm)
Jak dobrać bieżnię do kota?

2. Ustaw bieżnię z dala od delikatnych przedmiotów.

Miejsce, w którym postawisz bieżnię powinno być lubiane przez kota, tak aby chętnie z niej korzystał. Upewnij się, że nie znajduje się ono w pobliżu niczego co mogło by zniszczyć, ponieważ w przypadku gdyby coś poszło nie tak, zapobiegnie to wpadnięciu kota w przedmiot, który mógłby mu wyrządzić krzywdę.

Dodatkowo upewnij się, że koło nie znajdzie się zbyt blisko miejsca, w którym kot otrzymuje posiłki oraz w odpowiedniej odległości od kuwety. W przypadku obu czynności kot lubi mieć odrobinę prywatności.

Równocześnie pamiętaj, aby zachować odstęp od ściany i innych mebli, tak aby żadna część bieżni nie ocierała o nic, może to ją zniszczyć.

3. Mechanizm blokujący.

Blokada bezpieczeństwa jest absolutnie niezbędnym elementem bieżni dla kota. Ta niepozorna część w kształcie kota, uniemożliwia obrót koła. Podczas początkowego etapu nauki korzystania warto ją stosować. Kot, który zaznajamia się z bieżnią, nie powinien być pozostawiony bez opieki. Dopiero kiedy uznasz, że Twój kociak wie już jak korzystać z urządzenia można nie zakładać blokady. Jednak polecamy stosować ją na noc, żeby pupil był bezpieczny.

4. Upewnij się, że koło jest prawidłowo umieszczone w podstawie.

Podczas użytkowanie koło powinno z łatwością obracać się na kółkach. Jeżeli słyszalny jest jakikolwiek niepokojący dźwięk sprawdź czy wszystko jest w porządku. Gdy bieżnia jest prawidłowo złożona słychać tylko lekki szum.

Przy zestawach do montażu, musisz postępować zgodnie z dołączoną instrukcją. Tak, aby każdy element znajdował się na swoim miejscu, a śruby były prawidłowo dokręcone.

5. Nie zmuszaj kota do nadmiernego wysiłku.

Twój kot nie zawsze musi mieć ochotę, aby skorzystać z bieżni. Pamiętaj, aby go nie zmuszać do wysiłku, kiedy on tego nie chce! Może to zrazić czworonoga do urządzenia i nie będzie on z niego więcej korzystać. Dziennie kotu potrzeba około 15 minut wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cart

Your Cart is Empty

Back To Shop